Kursy walut: 1 EUR = 4.3 PLN; 1 USD = 3.76 PLN [więcej...]
Darmowa bramka SMS
Język: polski english

 
 

 

 

Gwint-met | Elementy złączne

[Polska]Kotwa murowa ocynkowana

Prześlij produkt znajomemu Dodaj produkt do schowka

Kotwy murowe są niezbędne przy budowie muru z wewnętrzną warstwą termoizolacyjną. Stosuje się je w celu powiązania warstwy zewnętrznej (elewacyjnej) ze ścianą konstrukcyjną (nośną).
Ścianka elewacyjna jest na ogół zbyt słaba, by samodzielnie przenieść działające na nią zmienne napory wiatru. Między warstwą licową ściany, a murem właściwym (murem nośnym) znajduje się szczelina wentylacyjna i ułożona izolacja (styropian, wełna mineralna), a obie warstwy muru połączone są stalowymi łącznikami noszącymi nazwę kotew.
Na ogół sprawdza się liczba 5 szt. na 1 m². Oznacza to 50 centymetrowy rozstaw w poziomie i 40-45 centymetrowy rozstaw w pionie, przy czym w pionie kotwy powinny być rozmieszczone naprzemiennie. Dodatkowo wokół otworów okiennych i drzwiowych zagęszcza się liczbę kotew, umieszczając je liniowo w ilości 3 szt. na metr bieżący.

Kotawa murowa ocynkowana
Liczba kotew, użyta na 1 m², zależy od regionu kraju i tzw. strefy obciążenia wiatrem, a także odległości elewacji od ściany nośnej, wielkości powierzchni ściany, nasłonecznienia i kilku innych czynników. Dlatego dla pełnego bezpieczeństwa powinna być każdorazowo przeliczona przez konstruktora.
Z powodu występującej w murze wilgoci (powstaje ona na skutek skraplania się pary wodnej przy różnicy temperatur poszczególnych warstw muru) konieczne jest zabezpieczenie kotwy przed szybką korozją, co uzyskujemy przez jej ocynkowanie.
Produkowane przez nas kotwy, wykonane z dobrej stali, gwarantują doskonałe zamocowanie elewacji w ścianie nośnej i całkowitą odporność na korozję.
Zadaj pytanie

 

Dodatkowe informacje:

Model/Numer produktu:M6x 350
Cena:Zapytaj o cenę

 

Sprawdź produkty w kategorii: Metalurgia i Hutnictwo ->Wyroby metalowe -> Elementy złączne. Zamocowania

 
     
 

Gwint-met | Elementy złączne

Ulica:Boczna 6
Miasto:Brwinów
Kod pocztowy:05-840
Region:mazowieckie
Kraj:Polska
Telefon: +48 22 7295742
Faks: +48 22 7295742

Osoba kontaktowa

Imię i Nazwisko: Sylwester Gawroński
Telefon stacjonarny: +48 22 7295742
Telefon komórkowy: +48 603664079
Zadaj pytanie

 
     


Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję