Kursy walut: 1 EUR = 4.69 PLN; 1 USD = 4.4 PLN [więcej...]
Darmowa bramka SMS
Język: polski english

 
 

 

 

BDT Automatyka

[Polska]Wytwornice podciśnienia - ejektory

Prześlij produkt znajomemu Dodaj produkt do schowka

Sercem każdego systemu wykorzystującego podciśnienie jest wytwornica podciśnienia. W zależności od miejsca zastosowania i wymaganej wydajności stosowane są: pompy ssące strumieniowe (ejektory), tłokowe pompy próżniowe lub łopatkowe.
Pompy łopatkowe wykorzystuje się wszędzie tam gdzie wymagana jest duża wydajność wytwornicy. Z kolei tam, gdzie wymagane są duże wartości podciśnienia stosuje się pompy tłokowe lub ejektory.

Ejektory nie posiadają części mechanicznych i nie ulegają zużyciu. Nadają się do pracy długotrwałej oraz do pracy w bardzo krótkich cyklach zadziałań.

Zalety: solidna i prosta konstrukcja, brak ruchomych części. Nie wytwarzają ciepła ani drgań.

Ejektor o takiej zasadzie działania może być wykorzystany jako

A. Wzmacniacz lub dmuchawa

Wzmacniacze CDF zwiększające przepływ podciśnienia, jednocześnie wykorzystując niewielkie ilości sprężonego powietrza. Mogą być użyte w systemach wymagających wysokiego poziomy przepływu podciśnienia dla np. natychmiastowego przemieszczenia większych przedmiotów. Doskonale spełniają swoje zadanie dla transportu elementów porowatych.

OPIS:
- prędkość powietrza na wyjściu zwiększa się 40-krotnie
- szybkie działanie
- możliwość regulacji
- wysoka wydajność

Pompy typu CDF posiadają dwie istotne cechy: umożliwiają wytworzenie próżni o dużym przepływie przy jednoczesnym, stosunkowo niskim poborze powietrza. Dlatego sprawdzają się idealnie we wszelkiego rodzaju aplikacjach, gdzie zależy nam na natychmiastowym usunięciu dużych objętości gazów w szybkim czasie. Sposób zaprojektowania i wykonania pomp stawia je na równym poziomie pod względem wydajności z pompami o napędzie elektrycznym przy jednoczesnym zaoszczędzeniu energii potrzebnej do pracy.

-----

B. Pompa ssąca strumieniowa

Pompy ssące strumieniowe DF ˇ posiadają średnice wewnętrzne od 3,2 do 50 mm. Przepływ jest regulowany ciśnieniem sprężonego powietrza.

OPIS:
Sprężone powietrze, które zostaje doprowadzone z boku pompy trafia do otworów znajdujących się na obwodzie pierścienia wewnętrznego. Powietrze wychodząc z tych otworów zwiększa swą prędkość i spotykając się wewnątrz zestawu wywołuje zawirowanie ˇ efekt korkociągu. Pociąga to za sobą powstanie silnego podciśnienia zasysającego czynnik transportowany. Zestaw DF może być regulowany poprzez zmianę ciśnienia roboczego. Konstrukcja rurowa urządzenia umożliwia przesyłanie materiałów bez mieszania i blokowania. Istotnym atutem tych pomp jest także możliwość transportowania substancji ciekłych. Dzieje się tak za sprawą charakterystycznej budowy uniemożliwiającej powstawanie jakichkolwiek wycieków w zestawie.
Przykładowe zastosowania:
- układy dozujące proszki
- układy oczyszczania urządzeń z odpadów poprodukcyjnych (wióry, pyły, gazy itp.)
- układy transportu aktywnego na odległość, także substancji agresywnych i toksycznych

C. Kompaktowa pompa próżniowa
Zadaj pytanie

 

Dodatkowe informacje:

Cena:Zapytaj o cenę

 

Sprawdź produkty w kategorii: Maszyny i urządzenia ->Automatyka

 
     
 

BDT Automatyka

Ulica:E.Kwiatkowskiego 1
Miasto:Rzeszów
Kod pocztowy:35-311
Region:podkarpackie
Kraj:Polska
Telefon: +48 017 8502810
Faks: +48 017 8502811do12

Osoba kontaktowa

Imię i Nazwisko: Zbigniew Nosek
Telefon stacjonarny: +48 017 8502810
Telefon komórkowy: +48 502738333
Zadaj pytanie

 
     


Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję